INTERTECH - o firmie

O FIRMIEJesteśmy firmą informatyczną działającą nieprzerwanie od 1987r. Zatrudniamy doświadczonych informatyków posiadających niezbędne uprawnienia. Uaktualniają oni swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w częstych szkoleniach specjalistycznych oraz zdając niezbędne egzaminy. Posiadają  wiedzę nie tylko informatyczną ale także w zakresie pełnej księgowości oraz w dziedzinie kadrowo-płacowej. Współpracujemy głównie z krakowską firmą informatyczną COMARCH S.A. Jesteśmy jej partnerem od 20 lat. Aktualny CERTYFIKAT jest potwierdzeniem, że nasi pracownicy na bieżąco uczestniczą w szkoleniach i zdają coroczne egzaminy.

INTERTECH został założony przez grupę informatyków już w 1987r. od razu jako spółka z o.o. ( tj. natychmiast gdy pojawiły się takie możliwości)
Załozycielami i pierwszymi udziałowcami INTERTECHu byli :
Spóldzielnia Pracy Automatyków "Proster" w Gliwicach oraz
informatycy z Centrum Mechanizacji i Automatyzacji Górnictwa "KOMAG" w Gliwicach :

Od samego początku do dziś zajmujemy się sprzedażą, instalacją i serwisowaniem oprogramowania dla firm.


W 2018 stuknęło nam już 30 lat! Przy okazji jubileuszu ciekawostka:
Dwa zdjęcia obrazujące jak wiele się w tym czasie zmieniło - przepaść.

Centralka - Gdy zaczynaliśmy działalność, dziewczyna zatrudniona jako sekretarka  obsługiwała  centralkę telefoniczną na 10 numerów wew. (łączyła rozmowy wewnętrzne i zewnętrzne) oraz telex.

Dalekopis -  zapewniał nam łączność z kontrahentami zagranicznymi bo zagraniczne rozmowy telefoniczne były niebotycznie drogie a poza tym składanie zamówień telexem było zdecydowanie bardziej wiarygodne.
Małe muzeum techniki w Intertechu


Centralka telefoniczna
      Dalekopis (telex)